//////

Monthly Archives: Sierpień 2012

Kolejna odsłona w Colorze

Game Boy Color jest drugą konsolką przenośną która wyszła z pod znaku Nintendo. Nowa konsola przyniosła również wiele nowości, dzięki którym posiadacze tych właśnie konsol mieli możliwość lepszej zabawy oraz lepszego modingu co najważniejsze. Oryginalna wersja wyszła w kolorze żółtym, jednak sam wydawca udostępniał konsolę również i w innych kolorach, konsolka tak co ważne, schudła trochę, tak więc mamy możliwość tutaj wygodniejszego użytkowania w porównaniu do poprzedniej wersji. To dopiero początek, bowiem konsolka również i układem stała się o wiele zgrabniejsza. Jakby tego było mało, tym razem gracze mają co najważniejsze możliwość gry w kolorze, dzięki czemu zostało również i udostępnione nam podświetlenie w grze, co jest naprawdę wielkim postępem jeśli chodzi o konsole, szczególnie te przenośne w czasach jej powstania. Konsola do dnia dzisiejszego trzyma się bardzo dobrze i jest wykorzystywana przez wielu jej ulubieńców.

Nie każdy odnajduje się w zawodzie informatyka

Studiowanie informatyki, a praca w zawodzie to właściwie dwie różne rzeczy. Jeżeli nie czujesz się powołany do wykonywania typowo umysłowych czynności, a informatyka nie szła ci zbyt dobrze na pewno nie opanujesz tego zawodu w sposób satysfakcjonujący, a do tego nie zapełnisz luki na rynku pracy. Ludzie, którzy chcą iść na ten kierunek na pewno robią dobrze, ponieważ wiedzą, że komputery są dzisiaj wszędzie. Jednak ich obsługa z czasem przybiera na znaczeniu. Aplikacje są znacznie trudniejsze, a wykonanie niesamowicie wręcz skomplikowane. Musisz po prostu być w tym punkcie cały czas na bieżąco. Nie ma właściwie innej możliwości na odniesienie sukcesu. To faktycznie trudne zadanie, ale jeżeli się do niego przyłożysz być może zwalczysz w sobie niechęć i podniesiesz osobiste kwalifikacje. Studiuj i rozwijaj się w informatyce mądrze, a na pewno zostanie ci to wynagrodzone. Podsumowując, człowiek studiujący informatykę, a ten pracujący to zupełnie dwie osoby różniące się przede wszystkim podejściem oraz uzyskanym doświadczeniem. Nie ma sensu ukrywać, że dopiero w trakcie wykonywania codziennych obowiązków zawodowych wychodzi to czy nadajesz się do tej pracy.

OBJĘTOŚĆ PLIKÓW

Objętość plików Microsoft Word pozwala na napisanie bardzo obszernych tekstów, użytkownik nie musi się martwić, że jeden tekst będzie musiał pisać w kilku osobnych plikach, objętość plików pozwala na napisanie pracy licencjackiej, magisterskiej, a nawet obszernej książki. Twórcy tego programu przewidzieli, że jego użytkownicy będą używać go w różnych celach, nie tylko do sporządzenia krótkich notatek. Dzięki tak dużej objętości, edytor tekstowy Microsoft Word to bardzo popularny program, polecany nawet przez nauczycieli i wykładowcach w szkołach i na uczelniach do pisania prac semestralnych, zaliczeniowych, dyplomowych i magisterskich. Mają oni do niego zaufanie, a jednocześnie wiedzą o tym, że ten edytor tekstowy pomieści pracę,o takiej objętości. Nie zabrania się korzystania z innych edytorów tekstowych, ale żeby była zgodność pomiędzy promotorem, a studentem zaleca się by oboje korzystali z tego samego edytora tekstowego. Już przy pierwszych wersjach programu Microsoft Word pojemność plików była tak dużo, to było atutem tego edytora tekstowego od momentu jego powstania, potem twórca rozszerzał ten program o inne atuty, dzięki czemu stale zdobywa nowych użytkowników, a jego obecni rzadko od niego odchodzą. Objętość plików ma bardzo duże znaczenie dla użytkownika, wiedzą o tym twórcy programu Microsoft Word.